PROJEKTO „PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS PRIĖMIMAS IR ANKSTYVA INTEGRACIJA” VEIKLŲ ĮGYVENDINIMAS

  • On 2023-09-25

Elektrėnų socialinių paslaugų centro, Vievio vaikų dienos centre, nuo šių metų balandžio mėnesio startavo Projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“, kuris finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo priemonės „Pagalba ekstremalios situacijos atveju“ lėšų. Veiklos tikslas – pasitelkiant kompleksinį užimtumą, didinant sutelktumą, stiprinant tarpusavio pasitikėjimą ir mažinant patiriamą stresą bei neigiamas emocijas padėti pabėgėliams iš Ukrainos integruotis į vietos bendruomenę.

Nuo pat projekto pradžios Vievio vaikų dienos centre veiklos ir užimtumas organizuojami taip, kad atlieptų Ukrainos piliečių poreikį bendrauti, burtis, išsipasakoti bei būti ir jaustis bendruomenės dalimi. Kiekvieną trečiadienį nuo 18 val. ukrainiečių šeimos susirenka į Savitarpio pagalbos grupę, kurios metu vyksta įvairūs užsiėmimai, organizuojamas užimtumas atsižvelgiant į dalyvių amžių. Vaikams sudarytos sąlygos kūrybinei erdvei, kur jie gali piešti, verti karoliukus, žaisti stalo žaidimus ir kt. Tuo tarpu tėvai dalinasi savo istorijomis, bendrauja tarpusavyje, išsipasakoja, užmezga naujas pažintis, kas yra labai svarbu siekiant sumažinti žmonių atskirtį. Šiuo metu į Savitarpio pagalbos grupę renkasi apie 11 suaugusiųjų ir 10 vaikų, džiugina, tai kad dalyviai labai laukia šių susitikimų ir kas kartą jaučiasi vis labiau atsipalaidavę, kas rodo, kad pavyko sukurti saugią aplinką, kurioje žmonės jaučiasi laukiami bei išklausyti.

Svarbu pažymėti, kad šio projekto metu taip pat siekiama supažindinti šeimas su mūsų valstybės istorija, papročiais, tradicijomis, skatinant domėtis mūsų šalies kultūra, todėl 2023 m. birželio 3 d. buvo organizuojama išvyka autobusu į Trakus. Dalyviai aplankė Trakų pilį, gidė pasakojo apie didingą pilies ir Trakų miesto istoriją, vėliau visi vaišinosi tradiciniais kibinais. Dar viena trumpa kelionė įvyko 2023 m. rugsėjo 23 d. aplankant Elektrėnų savivaldybėje autentiška medinių namų architektūra pasižymintį Grabijolų kaimą bei Kernavės istorijos archeologinį muziejų. Išvykos metu buvo aplankyti Kernavės muziejus, Kernavės miestelis bei Grabijolų kaimas. Visi liko sužavėti šio mažo miestelio grožiu bei išlikusia namų autentika.