Naujienos

Blog Image

VAIKŲ GLOBOS SAVAITĖS RENGINIAI

  • On 2023-07-04

Lietuvoje pirmąjį liepos sekmadienį minima Globėjų diena. Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centras kartu su visos Lietuvos globos centrais visą savaitę, birželio 26 – liepos 1 dienomis, globėjų (rūpintojų), įtėvių šeimoms ir visuomenei organizavo renginius: susitikimus, paskaitas, akcijas, šventes. Renginių metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir keisti nuostatas apie vaikų globą (rūpybą), globėjus (rūpintojus) ir globojamus (rūpinamus) vaikus.

Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centras Globos savaitės metu organizavo 2 iniciatyvas. Birželio 28 d. vyko renginys „Tu gali tapti namais“. Jo metu globėjų (rūpintojų), įtėvių ir jų draugų šeimoms traumai jautrių metodų praktikė, lektorė Liudovika Pakalkaitė skaitė paskaitą „Kelionė į santykį ir augimą kartu su vaiku“. Tuo tarpu vaikai aktyviai leido laiką su animatoriumi: žaidė įvairius žaidimus, piešė veidukus, lankstė įvairias figūras iš balionų, kepė spragėsius, gamino cukraus vatą.

Birželio 29 d. Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centras kvietė visus Elektrėnų krašto gyventojus, įstaigas ir organizacijas į Globos savaitės minėjimo akciją „Nuspalvink vaiko namus“, kurios metu kalbėjome apie vaiko globą šeimoje ir jos galimybes. Minėtos akcijos metu dalyviai buvo kviečiami sugrįžti į vaikystę, spalvino, piešė vaiko namus ir barstė spalvotas dulkes– širdies dulkes, šių metų Vaikų globos savaitės simbolį, reiškiantį gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį. Akcijoje dalyvavo ir širdies dulkes drauge skleidė Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius kartu su administracijos direktore Jekaterina Goličenko ir kitais savivaldybės atstovais.

Globėjų dieną, liepos 1-ąją, Globos savaitę vainikavo globojančių šeimų festivalis „Čia gera augti“, kuris šiais metais vyko Vilniuje, Vingio parke. Festivalyje dalyvavusi Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centro komanda visas Lietuvos globėjų (rūpintojų) šeimas kvietė į savo palapinę, kurioje visi galėjo nupiešti, nuspalvinti vaiko namus. Prie bendro piešinio prisidėjo ir ypatingi palapinės svečiai – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Dėkojame Elektrėnų savivaldybei, Elektrėnų savivaldybės bibliotekai, Elektrėnų jaunimo centrui, ūkininkui Juliui Medveckui, globos ambasadoriams – desertinės „Dolce Amor“ komandai, laikraščio „Elektrėnų žinios” direktorei – redaktorei Silvijai Niūniavaitei – Bielskienei, savanorėms – Daiva Bielskuvienė, Aistė Nasutavičiūtė už pagalbą įgyvendinant idėjas, viešinant globą (rūpybą), įvaikinimą, pagalbą organizuojant veiklas.