Naujienos

Blog Image

VAIKŲ GLOBOS SAVAITĖS RENGINIAI

  • On 2022-07-04

„Globok, kaip saulė jūrą globoja“.  Ši žinutė birželio 27-liepos 3 dienomis lydėjo įvairius renginius, iškylas, susitikimus, vykusius visoje Lietuvoje, skirtus Vaikų globos savaitei paminėti. Jos metu buvo dalijamasi globėjų patirtimis, iššūkiais, supažindinama su globos galimybėmis, siekiama keisti visuomenės nuostatas apie globą ir paskatinti užsiimti šia prasminga veikla. Šventinę savaitę vainikavo liepos 2 d., šeštadienį, įvykęs Globėjo dienai skirtas  nacionalinis, bendras visos Lietuvos globojančių šeimų ir globos centrų renginys Klaipėdoje – vasaros festivalis „Vaikai yra vaikai“.

Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centras taip pat organizavo Vaikų globos savaitei skirtus renginius. Birželio 29 d. vyko renginys „Esu čia… ir dabar“, kurio metu globėjai/rūpintojai, budintys globotojai dalyvavo globėjos, lektorės dr. Daivos Kuzmickaitės paskaitoje-diskusijoje, o vaikai taip pat prasmingai leido laiką, jiems buvo vedama edukacija – akmenėlių dekoravimas, burbulų šou, piešimas ant veidų. Visi kartu vaišinosi ledais, žaidė ir šėliojo.

Liepos 2 d. būrys globėjų su vaikais, lydimi Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorės Dalytės Kutyrevienės, Globos centro veiklos koordinatorės Daivos Bartosevičiūtės, GIMK specialistės Laimos Jaruševičienės vyko į festivalį Klaipėdoje, kuriame kartu su Elektrėnų turizmo informacijos centro  kultūrinės veiklos vadybininke Liveta Kazlauskaite ir Vievio meno mokyklos  mokytoju Andriumi Šimkumi atstovavo  Elektrėnų savivaldybei, atskirame paviljone organizavo edukacijas, viktorinas, diskutavo su lankytojais. Paviljono svečiai su virtualiais akiniais keliavo po gražiausią Lietuvoje Grabijolų kaimą, viktorinos dalyviams, teisingai atsakiusiems į klausimus apie Elektrėnus, buvo dovanojami prizai ir saldainiai su Elektrėnų ir Vievio simbolika. Vaikai ir globėjai įsiliejo į šventinį šurmulį: linksminosi pripučiamų atrakcionų zonoje, stebėjo cirko pasirodymus, klausėsi atlikėjų MONIQUE ir Vido Bareikio koncerto, dalyvavo įvairiose edukacijos veiklose, Burbulų Dėdės laboratorijoje ir gausybėje kitų atrakcijų.

Dėkojame Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriui Gediminui Ratkevičiui už finansinę paramą ir sudarytas sąlygas dalyvauti ir organizuoti šventinius renginius, Socialinės paramos skyriaus vedėjai Violetai Šimkūnienei, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Džeraldui Dagiui, vyriausiajai specialistei Ramutei Strebeikienei, Vievio kultūros centro direktorei Audronei Stepankevičiūtei, Elektrėnų kultūros centro direktoriui Remigijui Suslavičiui, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriui Rokui Gulbinui už idėjas, pagalbą ir paramą. Tikimės, kad šių renginių metu paskleista žinia ras atgarsį ne vieno žmogaus mintyse ir širdyje, ir paskatins apsispręsti atverti savo namų duris globos laukiančiam vaikui.