Blog Image

GLOBĖJŲ DIENA – PIRMASIS LIEPOS MĖNESIO SEKMADIENIS

  • On 2020-07-01

„Jei nori, kad kažkas būtų padaryta gerai, daryk tai pats.“

                                                                                             Napoleon Bonaparte

 

Pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Elektrėnų savivaldybėje yra globojami 54 vaikai, kurie auga budinčių globotojų, nesusijusius giminystės ryšiais ir globėjų giminaičių šeimose.

Lidija ir Rimas Dainiai globoja didžiausią būrį, net 7 vaikus, kurie anksčiau augo vaikų globos namuose. Artėjančios Globėjo dienos proga jie mielai sutiko pasidalinti patirtimi bei išgyvenimais.

Kas paskatino imtis globėjo veiklos?

Prieš 28 metus, kai Rimui buvo 25, o Lidijai 23 metai šeima ėmėsi globoti Rimo neįgalią seserį ir 2 jos vaikus. Šiuo metu vaikai jau yra suaugę, tačiau jų mama rūpinamasi iki šiol. Kaip teigia abu sutuoktiniai, rūpindamiesi giminaičiais jie gavo daug patirties, sėkmingai įveikė iššūkius. Kai priėmė sprendimą globoti tėvų globos netekusius vaikus, jų šeimos 4 vaikai gyveno savarankiškai. Globos patirtis prasidėjo nuo vaikų, gyvenančių vaikų globos namuose, svečiavimosi jų namuose, o po to abu sutuoktiniai, baigę Globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo  (GIMK) programos mokymus, atvėrė savo šeimos namų duris globojamiems vaikams.

Su kokiais sunkumais susiduria šeima ir kas padeda juos spręsti?

Pradžia buvo išties sunki. Vaikai sunkiai adaptavosi, reikėjo jiems organizuoti įvairiapusę pagalbą. Sunkiausiai buvo sprendžiamos priklausomybių problemos. Šiandien Lidija ir Rimas Dainiai laimingi ir atvirai džiaugiasi, kad jiems pavyko padėti vaikams jas įveikti. Abu globėjai pabrėžė, kad svarbiausia netylėti, neužsidaryti savyje ir išdrįsti kreiptis pagalbos. Didelės paramos ir pastiprinimo sulaukia iš Vievio ugdymo įstaigų pedagogų. Visi gali pasidžiaugti teigiamais globojamų vaikų mokymosi rezultatais. Už sėkmingą, glaudų ir produktyvų bendradarbiavimą jie yra be galo dėkingi.

Ko išmoksta vaikai, gyvendami šeimoje?

Rimas ūkininkauja ir bitininkauja. To moko ir savo vaikus. Jų šeimoje globojamam berniukui patinka kartu su globėju vykti į turgų ir pardavinėti medų. Lidijos ir Rimo šeima turi šunų veislyną „Angelo rojus“. Kartu su globojamais vaikais jie rūpinasi veisliniais šunimis, kurie dresuojami, sėkmingai dalyvauja įvairiose parodose. Visi kartu džiaugėsi, kai vienas iš keturkojų laimėjo I-ąją vietą tarptautinėje parodoje, kuri vyko Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose. Didžiausias globėjų siekis – kad vaikai, palikę jų namus, sugebėtų būti savarankiški, mokėtų atrasti arba tobulintų tai, ką išmoko būdami globoje.

Jūsų šeimos sėkmės receptas?

Meilė kitam žmogui! Vaikai jaučia, kai tu juos myli. Esminiai dalykai, kurie padeda sutuoktiniams – tikėjimas, aiškus problemos įvardijimas ir dalyvavimas tikslo siekimo procese. Visi sprendimai yra priimami kartu su vaikais. Globėjai pritaria ir supranta, kaip svarbu, kad nenutrūktų vaiko ryšiai su artimaisiais ir biologine šeima.

Pokalbio pabaigoje Lidija ir Rimas pasidžiaugė, kad jų vyriausioji dukra nusprendė sekti tėvų pavyzdžiu, pabaigė GIMK mokymus ir priėmė į savo šeimą globoti mergaitę.

Padėkodami Rimui ir Lidijai Dainiams, pakvietėme juos ir kitus globėjus gyvai pasidalinti patirtimi „Gyvojoje bibliotekoje“, kuri veiks Elektrėnų 60 metų jubiliejinėje šventėje.

 

Daiva Bartosevičiūtė
 Elektrėnų socialinių paslaugų centro
Globos centro globos koordinatorė