Naujienos

DIDYSIS DRAUGAS

„Big Brothers Big Sisters“ programa yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Tai unikali programa, kurios sėkmę lemia individuali, ilgalaikė, stabili vaiko ir savanorio draugystė, specialus savanorių paruošimas, taip pat profesionali vaiko ir savanorio draugystės priežiūra.

„Big Brothers Big Sisters“ programa – tai savanoriška individuali pagalba vaikams, kur kruopščiai atrinktas ir specialiuose mokymuose apmokytas savanoris individualiai bendrauja su jam paskirtu 7-14 m. vaiku ar paaugliu ir padeda jam įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus, o jų bendravimą prižiūri ir konsultuoja specialistai. Savanoriai suteikia vaikams ir paaugliams reikalingą palaikymą ir teigiamą suaugusio žmogaus pavyzdį.

Elektrėnų socialinių paslaugų centras taip pat vykdo šią programą. Nuo 2015 metų turėjome 5 draugystes. Š.m. lapkričio mėnesį dvi savanorės baigė specialiuosius mokymus ir tapo “Didžiosiomis draugėmis”. Dalinamės jų mintimis apie savanorystę ir draugystę.

„Didžioji draugė“ Asta „Į klausimą kas yra draugystė, mano penkiametis sūnus atsakė: draugystė tai kalbėtis ir žaisti kartu. Sutinku su juo ir manau, jog draugystė tai laikas padovanotas tiems, kuriais tikime. Tai neįkainojama patirtis ne tik mums galintiems, tai išgyvenimai keičiantys visą pasaulį, darantys jį saugesnį ir artimesnį kiekvienam iš mūsų. Jei mums rūpi, tai mes ir galim, jei galim, tai mes ir darom.

„Didžioji draugė“ Morta „Draugystė su mažąją drauge labai įdomi, nes kiekvienas susitikimas būna kitoks. Vieną kartą kalbamės daugiau, kitą kartą labiau mėgstame pabėgioti, niekada nebūna nuobodu ir niekada nežinai kas įvyks. Geriausias jausmas, kai susitikimo pabaigoje mažoji draugė pasako, kad laikas praėjo labai greitai ir buvo įdomu, tada iš tiesų labai gera, nes žinau, kad padedam viena kitai augti. Smagu po truputi pažinti vienai kitos pomėgius, pradėti suprasti savo trūkumus ir augti asmeniškai, tobulėti bendraujant su savo mažąja drauge“.

„Didžiojo draugo“ programos komandos kontaktai užsiregistruoti, paklausti:

Elektrėnų socialinių paslaugų centras, Draugystės g. 3-2, Elektrėnai, tel. 8528 39 690, 39427.